Co zabrać ze sobą do Las Vegas? Zaplanuj wyjazd

Niektórzy z nas – których nazwać możemy prawdziwymi szczęśliwcami – choć raz w życiu wybiorą się do amerykańskiej stolicy hazardu oraz kolebki znanych nam dzisiaj kasyn, czyli Las Vegas. To tętniące miastem oraz pachnące dolarami miasto to ogromna atrakcja dla wszystkich miłośników obstawiania. Dla większości wycieczkowiczów będzie to jednak jedyna taka okazja w życiu. Jak przygotować się do takiej wyprawy?

Ochrona przed słonecznym Las Vegas

Nie będzie niespodzianką, jeśli powiemy, że przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie odzienie. Takie, które ochroni nas przed prażącym słońcem. Na ulicach Las Vegas można się bowiem usmażyć. W końcu miasto to powstało na terenach pustynnych właściwie od zera. Nie zapomnijmy zatem o przewiewnym ubraniu, kapeluszu lub czapce, okularach przeciwsłonecznych i lekkich butach. Warto również zaopatrzyć się w kremy z filtrem, które ochronią odkrytą część naszej skóry, twarz czy kark. Ponadto nie zapominajmy o piciu dużej ilości płynów, najlepiej wody. W tak skrajnych warunkach organizm szybko traci potrzebne minerały i nietrudno o odwodnienie.

Długie wyprawy

Las Vegas to ogromne miasto, a my, jako turyści, chcemy przecież zobaczyć jak najwięcej. Przed wyprawą warto zatem zadbać o formę. Przygotujmy się na piesze wędrówki czy spacery po mieście oraz jego okolicach. Poza tym eleganckie buty możemy schować do szafy i wyjąć jedynie podczas wizyty w kasynie. Gdy poruszamy się po mieście przyda się przystosowane do tego obuwie.

Coś ciepłego

Noce i wieczory na pustyni potrafią być naprawdę chłodne. Choć w Las Vegas zazwyczaj nie uświadczymy deszczu, to warto zaopatrzyć się w ubranie, które późniejszą porą ochroni nas przed zimnym powietrzem. Sweter, bluza, lekka, wiosenna czy jesienna kurtka. To rzeczy, o których absolutnie nie powinniśmy zapominać. Do tego dłuższe spodnie oraz cieplejsze skarpetki, dzięki którym nasze nogi także nie odczują chłodu.

Las Vegas nigdy nie śpi

Ale my kiedyś musimy położyć się spać. Nie da się imprezować całą noc, dzień za dniem, a później od rana rozpocząć zwiedzanie. Nasz organizm musi kiedyś wypocząć. Warto zatem zaopatrzyć się w wygodne słuchawki tłumiące odgłosy z zewnątrz, lub – jeśli ktoś preferuje takie rozwiązanie – wygodne zatyczki do uszu. Tylko w ten sposób zupełnie odetniemy się od tego, czym tej nocy żyje całe Las Vegas i zapadniemy w sen.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Las Vegas to miasto ogromnych pieniędzy, a te, jak wiadomo, przyciągają także osoby łase na cudze fundusze. Warto zatem zadbać o własne bezpieczeństwo. Plecak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Portfel oraz dokumenty najlepiej trzymać w kieszeniach spodni. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim ubraniem dobrze sprawdzi się również saszetka czy podręczna torba lub torebka, w której bezpiecznie przechowamy nasze przedmioty. Możemy do niej wcisnąć na przykład aparat, wodę czy krem, a zatem rzeczy bardzo potrzebne w Las Vegas.

Dodatkowe źródło energii

Czasami chcielibyśmy imprezować całą noc, albo zobaczyć jeszcze jedną rzecz, ale zwyczajnie brakuje nam energii. Dlatego warto zaopatrzyć się w coś, co szybko doda nam nieco sił na dalsze zwiedzanie. Napój energetyczny to dobry wybór, ale istnieją zdrowsze alternatywy. W sklepie zakupić możemy energetyczny żel, taki, jaki wykorzystują na przykład kolarze. Ewentualnie warto w swojej torbie mieć coś o dużej zawartości cukru, lub po prostu coś do zjedzenia, co doda nam nieco energii. Unikajmy jednak czekolady, przede wszystkim w ciągu dnia, bo ta szybko się roztopi i straci swoje właściwości rewitalizujące. Nie zapomnij także o ładowarce do telefonu – być może w pokoju hotelowym najdzie Cię ochota, aby rozegrać partyjkę w mobilnym kasynie online.