Makau – miasto największych kasyn na świecie

Myśląc o największych kasynach świata z pewnością do głowy przychodzą nam lokale w Las Vegas. Nic bardziej mylnego, bo choć te amerykańskie miasto jest z pewnością kolebką ogromnych kasyn stacjonarnych, dziś za stolicę hazardu musimy uznać Makau. Ta chińska prowincja od wielu lat rozkwita właśnie dzięki temu „śliskiemu” biznesowi.

Ogromne przychody Makau

Kasyna na wyspie Makau z roku na rok zarabiają coraz większe pieniądze. Na początku lat 2010. a dokładniej w latach 2010-2013 30 najbogatszych kasyn w mieście zarabiało łącznie pomiędzy 30-45 miliardów dolarów rocznie. Liczba ta rosła z roku na rok, nawet o kilkadziesiąt procent. To niesamowite, ale zrozumiałe, bo w Makau znajdują się największe kasyna na naszej planecie. Największe, najbogatsze oraz najbardziej ekskluzywne.

Makau jako azjatycka stolica hazardu rozpoczęło swój rozwój około 20 lat temu. Hazard w Chinach jest ściśle zakazany, zatem te 600-tysięczne miasto jest jedynym bezpiecznym azylem dla wszystkich miłośników kasyna w tym ogromnym kraju. Jednak z obiektów korzystają nie tylko miejscowi, ale przede wszystkim goście przyjeżdżający zza granicy.

Wiele kasyn nie znajduje się w chińskich rękach. Swoje inwestycje w Makau posiadają najwięksi, amerykańscy potentaci, przynajmniej jeżeli mówimy o rynku gier hazardowych i kasyn stacjonarnych. Trudno uwierzyć w to, że w dzisiejszych czasach dochody kilkudziesięciu największych takich miejsc na wyspie potrafią przekroczyć nawet 50 miliardów dolarów co roku!

Bliskość świata w Makau

Z pewnością popularności tego hazardowego raju pomaga fakt, że jest to miejsce otwarte na świat zewnętrzny. Te specjalne terytorium Chińskiej Republiki Ludowej to tak niemalże osobne państwo. Z pewnością bardziej poczujemy się tutaj, jak w jakiejś wirtualnej rzeczywistości, otoczeni przez wiele restauracji, drogich hoteli oraz ekskluzywnych kasyn. Makau znajduje się także relatywnie blisko Hong Kongu, który przez wiele lat pozostawał ternem Wielkiej Brytanii. Właściwie wszędzie w Makau i jego okolicach dogadamy się w języku angielskim, więc jeśli znamy podstawy tego języka nie musimy się niczego obawiać. Niestety nie znajdziemy tu kasyn w języku polskim.

Jeśli wybieramy się do Makau z Polski to warto pamiętać, że nie potrzebujemy żadnej wizy. W mieście możemy jednak pozostać maksymalnie 90 dni. Później nasz pobyt stanie się nielegalny i narazimy się na kary oraz deportację do kraju. W Makau zapłacimy kartą, zatem nie musimy obawiać się o dostępność bankomatów, choć i tych na miejscu znajdziemy całkiem sporo. Makau jest idealnie dostosowane pod turystów przyjeżdżających do miasta. Same kasyna generują dziesiątki miliardów dolarów przychodów, zatem spodziewajmy się przepychu. Nie ma co liczyć na żadne darmowe bonusy, ponieważ na nasze miejsce każde kasyno znajdzie dziesiątki innych chętnych do wydania pieniędzy.

Pamiętajmy także, że kasyna stacjonarne to zupełnie inna bajka, niż kasyna internetowe, dlatego należy odpowiednio się obrać oraz zachowywać w jak najbardziej kulturalny sposób, aby nie urazić innych gości, którzy grają wraz z nami przy jednym stole.