Texas Hold’em Poker

Texas Hold’em najpopularniejsza odmiana Pokera. Znajdziemy ją zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i kasynach online. Istnieje również wiele darmowych kasyn, które oferują grę w tę odmianę Pokera na przykład na żetony wirtualne. Oczywiście jeżeli wierzymy w swoje umiejętności, możemy wybrać kasyno na złotówki i spróbować wygrać nieco pieniędzy stając w szranki z innymi graczami.

Zasady Texas Hold’em

Na samym początku gracze ustalają wartość małej stawki oraz dużej stawki. Jeden gracz – co rundę jest to inny zawodnik – rozdaje zakryte karty, po dwie dla każdego, a dwóch uczestników po jego lewej stronie wpłaca wymienione wyżej stawki. Ten, który siedzi dalej, musi wpłacić dużą stawkę, która zazwyczaj jest dwukrotnie większa od małej. Wówczas rozpoczyna się runda licytacji, którą rozpoczyna osoba siedząca po lewej od gracza, który wpłacił dużą stawkę. Uczestnicy gry mogą spasować i wycofać się z rudny, wyrównać (czyli dołożyć do puli) równowartość dużej stawki, a nawet podbić stawkę.

Jeśli wszyscy gracze wykonali swój ruch, tj. spasowali lub włożyli do puli równą stawkę, na stół wyłożone zostają trzy karty wspólne. Rozpoczyna się kolejna runda licytacji, począwszy od najbliższego aktywnego zawodnika siedzącego po lewicy od rozdającego. Później dodana zostaje czwarta karta, a po ostatniej rundzie licytacji na stole pojawia się ostatnia, piąta karta. Na koniec gracze pokazują swoje karty. Wygrywa zawodnik, który spośród siedmiu dostępnych kart (5 wspólnych i 2 własnych) ułożył najlepszą kombinację złożoną z pięciu kart.

Kombinacje w Texas Hold’em

Najmocniejszą kombinacją jest oczywiście Poker Królewski. Kombinacja ta składa się z pięciu kart: asa, króla, damy, waleta oraz dziesiątki. Wszystkie karty muszą być tego samego koloru. Zwykły Poker, lub inaczej strit w kolorze, to z kolei pięć następnych kart w tym samym kolorze. Jeżeli dwóm graczom w jednej rundzie uda się skompletować Pokera, wygrywa ten, którego kombinacja rozpoczyna się od karty o większej wartości.

Kareta to trzecia najlepsza kombinacja. Osiąga ją gracz, który skompletuje cztery karty tej samej wartości. Może to być na przykład as kier, as pik, as trefl oraz as karo. Full to z kolei trójka i para. Tę kombinację osiąga gracz, który zbierze trzy karty tej samej wartości (na przykład 3 asy różnego koloru) oraz parę kart (na przykład dwóch króli).

Kolor to z kolei pięć dowolnych kart tego samego koloru – na przykład piątka, siódemka, dziesiątka, walet oraz dama karo. Zwykły strit jest o wiele mniej wartościowszy od stritu w kolorze, jednak mogą się na niego składać karty dowolnego koloru. Najważniejsze, aby następowały one po sobie według wartości.

Przechodząc do mniej wartościowych kombinacji, mamy trójkę – czyli trzy karty takiej samej wartości. Następne w kolejności są dwie pary, a później jedna para. Najgorszą kombinacją, a właściwie jej brakiem, jest wysoka karta. Jeśli żaden z pozostałych na sam koniec graczy nie posiada żadnej kombinacji, wówczas wygrywa ten, który dysponuje najwyższą kartą. Jeżeli dwóch graczy posiada taką samą najmocniejszą kartę, o zwycięstwie decyduje druga, trzecia, czwarta i tak dalej. W przypadku absolutnego remisu, pula dzielona jest po połowie dla każdego z graczy.

Rodzaje gry w TH Poker

Istnieje również kilka rodzajów gry w Texas Hold’em Poker:

W trybie gry Limit gracze mogą podbijać tylko o z góry ustaloną stawkę, a ilość możliwych podbić na licytację jest ograniczona.

Pot limit z kolei oznacza, że gracze mogą podbić tylko o taką stawkę, jaka aktualnie znajduje się w puli. Nie ma żadnych limitów w ilości podbić.

Mixed limit to tryb, w którym w jednej rundzie stosuje się tryb limit, a w kolejnej gra toczy się bez żadnych ograniczeń.

Duplicate zaś to tryb, w którym gracze mogą sprawdzać i porównywać swoje układy na kilku różnych stołach.

No limit to najbardziej znany i klasyczny tryb gry, w którym uczestników nie obowiązują żadne odgórne ustalenia, limity oraz ograniczenia.