Kasyna w Anglii

Wielka Brytania to europejska kolebka nowoczesnego hazardu. Choć w przeszłości hazardowali się starożytni Grecy, Rzymianie, a wcześniej także Chińczycy, to współcześni Anglicy zredefiniowali to, jak Europejczycy patrzą obecnie na kasyna oraz hazard. Warto zatem spojrzeć w kierunku Wysp Brytyjskich. Dziś rzucimy okiem na najlepsze kasyna w Anglii.

Historia kasyna w Anglii

Brytania to przede wszystkim zakłady sportowe – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Od setek lat Anglicy uwielbiają sport oraz bukmacherkę. Wszystko zaczęło się od wyścigów konnych, które na Wyspach są do dziś szalenie popularne, choć niektórzy uważają tę rozrywkę jako sposób spędzania czasu godzien jedynie największych dżentelmenów. Poza torami wyścigowymi dużą popularnością nawet kilkaset lat temu cieszyły się kasyna naziemne. Z początku bawili się w nich oczywiście tylko najwyżej postawieni, z czasem powstały również kasyna dla klasy robotniczej.

W latach 60. XX wieku Anglicy uregulowali swoje kasyna, w prawie wprowadzano wiele zmian na przestrzeni lat. Współcześni Brytyjczycy wprowadzili również specjalne ustawy wpływające na branżę hazardową. Zasady są jednak o wiele bardziej liberalne w porównaniu do ustawy antyhazardowej wprowadzonej w Polsce. W Anglii hazard od wielu lat jest nieodłączną częścią codziennego życia, nic więc dziwnego, że rząd brytyjski nie chce zabijać pewnych tradycji.

W co grać w angielskim kasynie?

Jako lokalizację na sam początek polecamy największe miasta, w tym stolicę Anglii, Londyn. Kasyna najczęściej otwarte są do godziny 14 (w niektórych wypadkach później) i działają do godzin porannych, 6-7 rano. Bawić można się zatem całą noc, a godziny pracy kasyn nierzadko współgrają z tymi, w których operują nocne kluby oraz bary. Grać możemy także przez siedem dni w tygodniu, oczywiście z wyłączeniem niektórych świąt.

W porównaniu do polskich kasyn, w Anglii znajdziemy o wiele więcej gier. Standardowo są to automaty typu jednoręki bandyta oraz najpopularniejsze gry hazardowe i  karciane, jak Poker. Natrafimy na europejską ruletkę, blackjack, ale także kości, Baccarat, Mahjong, czy koło fortuny, dzięki któremu poczujemy się niczym w teleturnieju.

Internetowe kasyna w Anglii

Oczywiście serfując po internecie natkniemy się na mnóstwo brytyjskich kasyn internetowych. Od roku 2005, w którym Brytyjczycy porządnie uregulowali działalność wirtualnych salonów gier, branża ta prężnie rozwija się na Wyspach. W rzeczywistości jednak tamtejsze kasyna muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Mowa między innymi o trudnodostępnych licencjach oraz sporych opłatach za prowadzenie kasyn. E-kasyna stacjonujące w Anglii starają się zatem o licencje na pobliskiej Wyspie Man czy Gibraltarze – innymi słowami w rajach podatkowych.

W Anglii działa obecnie ponad 150 różnych, w pełni bezpiecznych oraz licencjonowanych kasyn internetowych. Zakłady zawierać można w wielu walutach – funtach, euro lub dolarach. Angielskie kasyna posiadają mocne zabezpieczania, są wiarygodne oraz wypłacalne. Grając w nich możemy zatem czuć się w stu procentach bezpieczni.